MongolianEnglish (United Kingdom)

Шинээр олгосон тусгай зөвшөөрлийн жагсаалт

Энд дарж үзнэ үү:

Мэдээллийн ил тод байдал

iaacmn

2015-01-13_14-41-47

eiti

Улсын төсвөөр хийсэн хайгуулын ажлын нөхөн төлбөрийн хэмжээ тооцох Засгийн газрын 81-р тогтоол

Энд дарж татаж авна уу.

INVEST MM

daniel_hertzberg_invest

Өргөдөл хүлээн авах заавар

Тусгай зөвшөөрөл олгох сонгон шалгаруулалтын журам

Энд дарж татаж авна уу

Хөрөнгө оруулагчийн гарын авлага

"МОНГОЛ ОРНЫ МЕТАЛЛ БУС БОЛОН ЗАРИМ ХОВОР МЕТАЛЛ АШИГТ МАЛТМАЛ"

Ашигт Малтмалын Газар

Худалдах үнэ: 30$

Төрийн сан банк

Данс: 900018003

Албан хаагчдын утасны жагсаалт
2011 оны 4-р сарын 27, Лхагва гариг, 10:49

Ашигт малтмалын газрын ажилтнуудын

утасны жагсаалт


Хаяг: Ашигт малтмалын газар /Засгийн Газрын хэрэгжүүлэгч агентлаг/

Mineral Resourses Authority of Mongolia

АМГ, Монгол улс, Улаанбаатар хот-15170, Барилгачдын талбай -3,

Засгийн Газрын 12 дугаар байр

Вэб сайт:                         http://www.mram.gov.mn/

Email address:                   Энэ и-мэйл хаягийг спамнаас хамгаалж байгаа бөгөөд үзэхийн тулд JavaScript идэвхтэй байх хэрэгтэй.

Лавлах утас:                   976-51-263678

Харуул утас:                   976-51-263741

Факс:                              976-51-310370

Архив, бичиг хэрэг:       976-51-263628

 

Овог нэрс  

Албан тушаал

Өрөө

Утас

1

Домбонгийн Үүрийнтуяа

Дарга

305

263701

2

Дэмбэрэлдоржийн Гантуяа

Даргын туслах бөгөөд дотоод ажил хариуцсан мэргэжилтэн

 

305

 

263701

3

Санжжавын Амарсайхан

Дэд дарга

317

 

263708

4

Гончигдоржийн Лхагвадорж

Дэд даргын туслах бөгөөд гадаад харилцаа, хамтын ажиллагаа хариуцсан мэргэжилтэн

317

263887

5

Харуул

 

 

263741

 

 

Албан тушаал

Овог нэрс

Өрөө

Утас

 

Нэг. төрийн Захиргааны удирдлагын хэлтэс

 

1

Хэлтсийн дарга

Нямдоржийн Алтанцог

303

328305

 

2

Төлөвлөгөө, тайлан мэдээ хариуцсан  ахлах  мэргэжилтэн

Будсүрэнгийн Батжаргал

301А

315761

 

3

Хүний нөөцийн  асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Сономдагвын Манлайдулам

316

264589

 

4

Хүний нөөцийн мэдээллийн сан хариуцсан мэргэжилтэн

Даваагийн Өлзийсайхан

316

264589

 

5

Дотоод ажил хариуцсан мэргэжилтэн

Буужавын Дарьсүрэн

301А

315761

 

6

Гадаад харилцаа, хамтын ажиллагаа хариуцсан мэргэжилтэн

Мөнхцэрэнгийн Чинзоригт

301А

315761

 

7

Архив, бичиг хэргийн асуудал хариуцсан ахлах ажилтан

Мижээгийн Должинсүрэн

101

263628

Факс-310370

 

8

Архивч, бичиг хэргийн  ажилтан

Хүрэлбаатарын Ариунбаяр

101

263628

 

9

Мэдээллийн технологийн асуудал  хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Энхбаярын Амартөвшин

218

263782

 

10

Компьютерийн программ хангамжийн инженер

Жаргалсайханы Чинбат

218

263782

 

11

Дотоод сүлжээ, техникийн үйлчилгээний инженер

Болдбаярын

Мэнд-Амар

301А

315761

 

12

Санхүү, үйлчилгээний асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

 

Пүрэвжавын Болормаа

315

267589

 

13

Ахлах нягтлан бодогч

Сосорбарамын

Түмэн-Ундармаа

308

263703

 

14

Цалин хөлсний нягтлан бодогч

Уламбаярын Цэвэлмаа

306

263702

 

15

Орлого  хариуцсан нягтлан бодогч

Тувааны Хатанбаатар

306

263702

 

16

Үндсэн хөрөнгө, бараа материал  хариуцсан нягтлан бодогч

Халтарын Чулуунцэцэг

306

263702

 

17

Аж ахуйн үйлчилгээ, хөдөлмөрийн аюулгүй ажиллагаа хариуцсан ажилтан

Даваажавын Мандал

213

263953

 

18

Мөнгө, үндсэн ба эргэлтийн хөрөнгө, бараа материал, аж ахуйн хангалт хариуцсан нярав

Ганбатын Гантүшиг

107

263912

 

19

Жолооч

Дүгэрийн  Ганболд

 

 

 

20

Жолооч

Нансалмаагийн Түмэндэлгэр

 

 

 

21

Жолооч

Хорлоогийн Пүрэвдорж

 

 

 

22

Жолооч

Түвшинтөгсийн Түмэнбаяр

 

 

 

23

Жолооч

Дашдондовын Билгүүн

 

 

 

24

Жолооч

Цэрэндоржийн Ганхуяг

 

 

 

ХОЁР. Эрх зүйн хэлтэс

1

Эрх зүйн хэлтсийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

 

Сосорбурамын Дашдаржаа

309

263704

 

2

Эрх зүйн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Монхорын Батбаяр

309

263704

 

3

Эрх зүйн маргааны асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Жалбаагийн Батмагнай

309

263704

 

4

Гэрээний эрх зүйн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Рагчаагийн Энхтайван

309

263704

 

5

Эрх зүйн маргааны асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Сэрээтэрийн Давааравдан 

309

263704

 

6

Захиргааны эрх зүйн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Эрдэнэчулууны Батцэцэг

309

263704

 

гурав. ГеологиЙН АЛБА

1

Албаны дарга

Дамбийсүрэнгийн Болд

404

263751

 

2

Тандан болон сэдэвчилсэн судалгаа хариуцсан  мэргэжилтэн

Мижиддоржийн Энхжаргал

403

263750

 

3

1:50000-ны судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн           

Халтарын Баяржаргал

403

263750

 

4

1:200000-ны судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн          

Батсүрэнгийн Батболд                

403

263750

 

5

Геофизикийн судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Лэгдэнгийн Чингэсдалай

410

263784

 

6

Геохими болон лабораторийн судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн         

Хасбазарын

Ганхуяг

403

263750

 

7

Гидрогеологи, гео-экологиийн судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Дүгэржавын Одонтуяа

410

263784

 

8

Геологи, судалгааны ажлын норм, нормчлол  хариуцсан мэргэжилтэн

Адилбишийн Гэлэгжамц

403

263750

 

9

Улсын төсвийн санхүүжилт хариуцсан мэргэжилтэн          

Цэндийн Уранцэцэг

410

263784

 

10

Эрдэс баялгийн судалгааны асуудал  хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Адъяагийн Дэлгэрсайхан

405

263752

 

11

Ашигт малтмалын нөөц хариуцсан мэргэжилтэн

Сосорбарамын Батмөнх

407

318253

 

12

Үнэт металлын судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн                     

Мандширын Мөнгөнтуяа

 405

263752

 

13

Хар болон өнгөт металлын судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Гомбосүрэнгийн Алтанхуяг

405

263752

 

14

Ховор, цацраг идэвхт, газрын ховор элемент хариуцсан мэргэжилтэн

Алтангэрэлийн Тамираа

407

318253

 

15

Металл бус ба барилгын материалын судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Балдангийн Жаргалсайхан

 

407

318253

 

16

Шатах ашигт малтмал хариуцсан мэргэжилтэн

Дамдиндоржийн Отгонжаргал 

407

318253

 

17

Эрдэс баялгийн мэргэжлийн зөвлөлийн  асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Гүнчингийн Наранцэцэг

401

263618

 

18

Төлөвлөгөө, тайлангийн нэгдсэн сан хариуцсан мэргэжилтэн

Батбаярын              Цацрал

217

263942

 

19

Хайгуулын ажлын төлөвлөгөө хариуцсан мэргэжилтэн

Товуудоржийн Батдорж

217

263942

 

20

Архив үйлчилгээний асуудал хариуцсан ахлах  мэргэжилтэн

Рэнцэндоржийн Энхсайхан

105

263910

 

21

Архивын сан хөмрөг, үйлчилгээ хариуцсан геологич инженер

Нарангэрэлийн Сайнзаяа

106

263908

 

22

Каталоги, анхдагч, нууц хариуцсан геологич инженер

Цэрэнгийн Цэрэндулам

104

322940

 

23

Архивын сан хөмрөг, картограмм хариуцсан геологич инженер                      

Мөнхжаргалын Бадамцэцэг            

104

322940

 

24

Агаар, сансрын зураг, хувийн хөрөнгийн тайлан хариуцсан геологич инженер                  

Шагжийн Өлзийбаяр

104

322940

 

25

Чулуун сан хариуцсан геологич инженер

Дашийн                        Туяа

103

263906

 

26

Тайлангийн сэлбэн засалт хариуцсан ажилтан                 

Лувсандоржийн   Цэцгээ

106

263908

 

27

Тайлангийн сэлбэн засалт хариуцсан ажилтан                 

Балжиннямын Отгонтөгс

106

263908

 

28

Геомэдээллийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Намсрайжавын Баатар

409

263926

 

29

Зурган мэдээлэл хариуцсан    геологич инженер            

Цогтсайханы Минжинсор

210

263920

 

30

Ашигт малтмалын нөөцийн хөдөлгөөний нэгдсэн сан хариуцсан инженер геологич  

Тотиллагийн Кулжамиш

210

263920

 

31

Гидрогеологийн мэдээлэл хариуцсан гидрогеологич инженер                 

Борын  Амгалан                  

210

263920

 

32

Геохимийн  судалгаа хариуцсан геохимич инженер            

Гэрбишийн Ганчимэг

210

263920

 

33

Геофизикийн судалгааны мэдээлэл хариуцсан геофизикч инженер

Жамаагийн Бямбацогт

210

263920

 

34

Кигам төслийн ажилтан

Баярсайханы Номин-Эрдэнэ

401

263618

 

дөрөв. Уул уурхайн хэлтэс

1

Уул уурхайн хэлтсийн дарга

Сосорбарамын Баттулга

408

310041

 

   2

Хөрөнгө оруулалт, эдийн засаг, хэтийн төлвийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Мэлсчогийн

Мэндбаяр

402

263707

 

   3

Уул уурхайн үйлдвэрлэлийн хөрөнгө оруулалтын судалгаа хариуцсан ажилтан

Бямбачулууны Хадбаатар

406

263934

 

   4

Эдийн засаг, татварын  судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Цэрэннямын  Цэгц

406

263934

 

   5

Уул уурхайн гаралтай  бүтээгдэхүүний зах зээлийн судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Баярсайханы Жигжидсүрэн

 

406

263934

 

   6

Техник, технологийн түвшиний үнэлгээ хариуцсан мэргэжилтэн

Намсрайн Зоригтсайхан

400

263709

 

   7

Орон нутгийн хамтын  харилцаа, гэрээлэлт хариуцсан мэргэжилтэн

Гарьдгайн Оюунтуяа

400

263709

 

   8

Ашигт малтмалын үйлдвэрлэл, хэтийн төлөв хариуцсан мэргэжилтэн

Чүлтэмдагвын Хэрлэн

406

263934

 

  9

Хайгуулын ажлын нөхөн төлбөр хариуцсан мэргэжилтэн

Даваасамбуугийн Маасүрэн

400

263709

 

  10

Хайгуулын ажлын нөхөн төлбөрийн гэрээлэлт хариуцсан мэргэжилтэн

Батжаргалын Дэлгэржаргал

400

263709

 

  11

Технологи, үйлдвэрлэлийн  асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Баяраагийн Бямбадагва

402

263707

 

  12

Техник, эдийн засгийн үндэслэл хариуцсан мэргэжилтэн

Дагвадоржийн Хангай

 

201

             263915

 

 

  13

Ашиглалтын технологи, тэсэлгээний асуудал  хариуцсан мэргэжилтэн

Цагааны Өнөрнасан

400А

263705

 

  14

Уул уурхайн байгаль орчны асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Цэдэндамбын Жаргалнэмэх

400А

263705

 

  15

Ашигт малтмалын баяжуулалт, боловсруулалтын технологи

хариуцсан мэргэжилтэн

Хузаабаярын Лхагвабаатар

400А

263705

 

  16

Уул уурхайн гаралтай түүхий эд, бүтээгдэхүүний экспорт, цахим тайлан хариуцсан мэргэжилтэн

Дашзэвэгийн Сэрээтэр 

 

217

263942

 

  17

Металл ашигт малтмалын ордын тайлан, төлөвлөгөө, нөөцийн хөдөлгөөний бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Цогтбаатарын Золзаяа

400Б

262942

 

   18

Металл бус ашигт малтмалын ордын тайлан, төлөвлөгөө, нөөцийн хөдөлгөөний бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Дондовын Эрдэнэтунгалаг

400Б

262942

 

   19

Нөөцийн хөдөлгөөн хариуцсан мэргэжилтэн

Доржсүрэнгийн Мөнхсайхан

400А

263705

 

   20

Олборлох үйлдвэрлэлийн ил тод байдлын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Нямжавын Оюунцэцэг

400А

263705

 

   21

Бичил уурхайн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Дашрэнцэнгийн Сагараадорж

204

263625

 

   22

Бичил уурхайн талбайн дүгнэлт  хариуцсан мэргэжилтэн

 

Дагдангийн Өлзийсайхан

204

263625

 

   23

Бичил уурхайн байгаль орчин, нөхөн сэргээлт хариуцсан мэргэжилтэн

Оюунбаатарын Амарсанаа

204

263625

 

   24

Салбарын хүний нөөцийн судалгаа, бичил уурхайн хөдөлмөрийн аюулгүй ажиллагаа хариуцсан мэргэжилтэн

Сугаржавын Бүдбал

204

263625

 

тав. НүүрсНИЙ хэлтэс

1

Хэлтсийн дарга

Баатарын                  Алтсүх

301

263965

 

2

Үйлдвэрлэл,  технологийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Төмөрпүрэвийн Буянбат

203

263917

 

3

Стратеийн орд, ТЭЗҮ хариуцсан мэргэжилтэн

Эрдэнэбилэгийн

Энх-Очир

302

263963

 

4

Нүүрсний нөөцийн хөдөлгөөн, гэрээлэлт хариуцсан мэргэжилтэн

Лхаасүрэнгийн Гүнжидмаа

302

263963

 

5

Уулын ажлын тайлан, төлөвлөгөө хариуцсан мэргэжилтэн

Түмэнжаргалын

Бямбаа

217

263942

 

6

Нүүрсний экспорт, мэдээ, мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтэн

Даваагийн

Эрдэнэчимэг

203

263917

 

7

Нүүрсний уурхайн дэд бүтэц, хэтийн төлөв хариуцсан мэргэжилтэн

Эрдэнэзоригийн Батсүх

 

302

263963

 

8

Байгаль орчин нөхөн сэргээлт хариуцсан мэргэжилтэн

Сантивын Пүрэвсүрэн

302

263963

 

9

Шатах ашигт малтмалын судалгааны асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Лувсангийн  Буянбат

311

263927

 

10

Баяжуулалтын технологийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Жамбалжамцын

Батбилэг

312

263919

 

11

Олон улсын зах зээл, хөрөнгийн бирж, үнэ ханшийн судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Пүрэвийн            Оюунтуяа

 

311

263927

 

12

Сайжруулсан түлш, хагас кокс,  агаарын бохирдлын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Нямсүрэнгийн

Амартуул

 

311

263927

 

13

Салбарын эдийн засаг, нүүрсний экспорт, үнэ, татвар, хөрөнгө оруулалт хариуцсан мэргэжилтэн

Тогоохүүгийн Алтангэрэл

 

302

263963

 

14

Нүүрсний чанар, стандартчиллын судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Бадарчийн Баярбилэг

 

311

263927

 

15

Нүүрсны боловсруулалтын технологи, хэтийн төлөвийн  асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Батбаярын

Амаржаргал

311

263927

 

16

Хөдөлмөрийн аюулгүй байдал, эрүүл ахуй, бичил уурхайн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

 

Чунтын Ганбаатар

313

263919

 

зургаа. уул уурхайн шинжилгээ, туршилтын лаборатори

1

Лабораторийн дарга 

Сугарын Алтанхуяг

70041371-234

 

2

Ахлах шинжээч бөгөөд чанарын менежер

Жанчигийн Нарангэрэл

70111900

 

3

Хатуу түлш болон чанар хариуцсан шинжээч

Дашдэлэгийн Жавзансүрэн 

70111900

 

4

Хөрс ус болон стандартчилал хариуцсан шинжээч

Дашдоржийн Ууганчимэг

70041371-236

 

5

Хатуу түлшний дулааны шинжээч

Далантайн Дүгэржав

70041371-236

 

6

Хөрс, усны бохирдлын шинжээч

Гансүхийн Шинэчимэг            

70041371-236

 

7

Хатуу түлшний химийн шинжээч

Монхооборын Мөнхчимэг

70041371-236

 

8

Дээж бэлтгэгч -Техникч

Базаржавын Лхагвасүрэн

70041371-236

 

долоокадастрын хэлтэс

1

Хэлтсийн дарга

Начингийн Чинбаатар

208

263640

 

        2

Өргөдөл, зураг зүйн бүртгэлийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Доржийн Одончимэг

211

263710

 

    3

Хайгуулын тусгай зөвшөөрлийн өргөдлийн бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Мягмардашийн Мөнхзул                     

211

263923

 

    4

Хайгуулын тусгай зөвшөөрлийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Надмидын Наранцацрал

211

263921

 

    5

Тусгай зөвшөөрлийн  бүртгэлийн сан хариуцсан мэргэжилтэн

Дашзэвэгийн Чинзориг

211

263923

 

    6

Зураг зүйн шүүлт хариуцсан мэргэжилтэн

Даваасүрэнгийн Мягмарсүрэн

211

263923

 

    7

Тусгай хэрэгцээ болон хязгаарласан, хориглосон газар нутгийн зурагзүйн бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Галбадрахын  Лхагвасүрэн

211

263923

 

     8

Түгээмэл тархацтай ашигт малтмал, мэдэгдэл хүргүүлэх, мэдэгдлийн шийдвэрлэлтийн бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Батсүхийн Ашигжаргал

211

263923

 

    9

Зураг зүйн шүүлт хариуцсан мэргэжилтэн

Шархүүгийн Мандахжаргал

211

263923

 

   10

Тусгай зөвшөөрлийн бүртгэлийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Сангаррагчаагийн Пүрэвжав

207

263710

 

   11

Сунгах, барьцаалах, буцаах, нөхөн олгох асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Жамсранжавын Бадамлянх

211

263921

 

  12

Дуусгавар болгох, цуцлах, хязгаарлалтын бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Санждоржийн Тунгаа

205

263918

 

  13

Шилжүүлэх асуудал, ашиглалтын тусгай зөвшөөрөл хариуцсан мэргэжилтэн

Цанжидийн Баатарбилэг

211

263921

 

  14

Тусгай зөвшөөрлийн төлбөр, үйлчилгээний хөлс хариуцсан мэргэжилтэн

Уламбаярын Сүхбаатар

209

263923

 

  15

Мэдээлэл, лавлагаа бичиг хэрэг хариуцсан мэргэжилтэн

Гантөмөрийн Уянга

205

263918

 

   16

Тусгай зөвшөөрлийн иж бүрдэл, тэмдэглэл хариуцсан мэргэжилтэн

Чойжилсүрэнгийн Золзаяа

211

263923

 

   17

Кадастрын фондын ахлах техникч

Батхүрэлийн Оюунцэцэг

206

260742

 

найм. хяналт-шинжилгээ, үнэлгээ, статистик мэдээллийн хэлтэс

1

Хэлтсийн дарга

Сундуйжавын Цогзолмаа

312

263781

 

   2

Хяналт мониторингийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Энхээгийн           Заяабат

310

267179

 

   3

Дотоод хяналтын мэргэжилтэн

Бат-Өлзийгийн Хонгорзул

310

267179

 

   4

Дотоод хяналтын мэргэжилтэн

Цэвээний Ганбат

310

267179

 

   5

Санхүүгийн аудит хариуцсан мэргэжилтэн

Бат-Өлзийн Нандинцэцэг

310

267179

 

   6

Статистик мэдээлэл, сургалт, сурталчилгааны асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Алтанбасангийн Отгонбаатар

310

267179

 

   7

Статистик мэдээ хариуцсан мэргэжилтэн

Буяндалайн Болормаа

310

267179

 

   8

Сургалт,  сурталчилгаа хариуцсан ажилтан

Бадрахын Бямбадорж

310

267179

 

   9

Судалгааны нэгтгэл, товхимол  хариуцсан мэргэжилтэн

Моононгийн Янжиндулам

310

267179

 

Албан тушаал

Овог нэрс

Өрөө

Утас

 

Нэг. төрийн Захиргааны удирдлагын хэлтэс

 

1

Хэлтсийн дарга

Нямдоржийн Алтанцог

303

328305

 

2

Төлөвлөгөө, тайлан мэдээ хариуцсан  ахлах  мэргэжилтэн

Будсүрэнгийн Батжаргал

301А

315761

 

3

Хүний нөөцийн  асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Сономдагвын Манлайдулам

316

264589

 

4

Хүний нөөцийн мэдээллийн сан хариуцсан мэргэжилтэн

Даваагийн Өлзийсайхан

316

264589

 

5

Дотоод ажил хариуцсан мэргэжилтэн

Буужавын Дарьсүрэн

301А

315761

 

6

Гадаад харилцаа, хамтын ажиллагаа хариуцсан мэргэжилтэн

Мөнхцэрэнгийн Чинзоригт

301А

315761

 

7

Архив, бичиг хэргийн асуудал хариуцсан ахлах ажилтан

Мижээгийн Должинсүрэн

101

263628

Факс-310370

 

8

Архивч, бичиг хэргийн  ажилтан

Хүрэлбаатарын Ариунбаяр

101

263628

 

9

Мэдээллийн технологийн асуудал  хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Энхбаярын Амартөвшин

218

263782

 

10

Компьютерийн программ хангамжийн инженер

Жаргалсайханы Чинбат

218

263782

 

11

Дотоод сүлжээ, техникийн үйлчилгээний инженер

Болдбаярын

Мэнд-Амар

301А

315761

 

12

Санхүү, үйлчилгээний асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

 

Пүрэвжавын Болормаа

315

267589

 

13

Ахлах нягтлан бодогч

Сосорбарамын

Түмэн-Ундармаа

308

263703

 

14

Цалин хөлсний нягтлан бодогч

Уламбаярын Цэвэлмаа

306

263702

 

15

Орлого  хариуцсан нягтлан бодогч

Тувааны Хатанбаатар

306

263702

 

16

Үндсэн хөрөнгө, бараа материал  хариуцсан нягтлан бодогч

Халтарын Чулуунцэцэг

306

263702

 

17

Аж ахуйн үйлчилгээ, хөдөлмөрийн аюулгүй ажиллагаа хариуцсан ажилтан

Даваажавын Мандал

213

263953

 

18

Мөнгө, үндсэн ба эргэлтийн хөрөнгө, бараа материал, аж ахуйн хангалт хариуцсан нярав

Ганбатын Гантүшиг

107

263912

 

19

Жолооч

Дүгэрийн  Ганболд

 

 

 

20

Жолооч

Нансалмаагийн Түмэндэлгэр

 

 

 

21

Жолооч

Хорлоогийн Пүрэвдорж

 

 

 

22

Жолооч

Түвшинтөгсийн Түмэнбаяр

 

 

 

23

Жолооч

Дашдондовын Билгүүн

 

 

 

24

Жолооч

Цэрэндоржийн Ганхуяг

 

 

 

ХОЁР. Эрх зүйн хэлтэс

1

Эрх зүйн хэлтсийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч

 

Сосорбурамын Дашдаржаа

309

263704

 

2

Эрх зүйн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Монхорын Батбаяр

309

263704

 

3

Эрх зүйн маргааны асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Жалбаагийн Батмагнай

309

263704

 

4

Гэрээний эрх зүйн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Рагчаагийн Энхтайван

309

263704

 

5

Эрх зүйн маргааны асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Сэрээтэрийн Давааравдан 

309

263704

 

6

Захиргааны эрх зүйн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Эрдэнэчулууны Батцэцэг

309

263704

 

гурав. ГеологиЙН АЛБА

1

Албаны дарга

Дамбийсүрэнгийн Болд

404

263751

 

2

Тандан болон сэдэвчилсэн судалгаа хариуцсан  мэргэжилтэн

Мижиддоржийн Энхжаргал

403

263750

 

3

1:50000-ны судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн           

Халтарын Баяржаргал

403

263750

 

4

1:200000-ны судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн          

Батсүрэнгийн Батболд                

403

263750

 

5

Геофизикийн судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Лэгдэнгийн Чингэсдалай

410

263784

 

6

Геохими болон лабораторийн судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн         

Хасбазарын

Ганхуяг

403

263750

 

7

Гидрогеологи, гео-экологиийн судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Дүгэржавын Одонтуяа

410

263784

 

8

Геологи, судалгааны ажлын норм, нормчлол  хариуцсан мэргэжилтэн

Адилбишийн Гэлэгжамц

403

263750

 

9

Улсын төсвийн санхүүжилт хариуцсан мэргэжилтэн          

Цэндийн Уранцэцэг

410

263784

 

10

Эрдэс баялгийн судалгааны асуудал  хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Адъяагийн Дэлгэрсайхан

405

263752

 

11

Ашигт малтмалын нөөц хариуцсан мэргэжилтэн

Сосорбарамын Батмөнх

407

318253

 

12

Үнэт металлын судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн                     

Мандширын Мөнгөнтуяа

 405

263752

 

13

Хар болон өнгөт металлын судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Гомбосүрэнгийн Алтанхуяг

405

263752

 

14

Ховор, цацраг идэвхт, газрын ховор элемент хариуцсан мэргэжилтэн

Алтангэрэлийн Тамираа

407

318253

 

15

Металл бус ба барилгын материалын судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Балдангийн Жаргалсайхан

 

407

318253

 

16

Шатах ашигт малтмал хариуцсан мэргэжилтэн

Дамдиндоржийн Отгонжаргал 

407

318253

 

17

Эрдэс баялгийн мэргэжлийн зөвлөлийн  асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Гүнчингийн Наранцэцэг

401

263618

 

18

Төлөвлөгөө, тайлангийн нэгдсэн сан хариуцсан мэргэжилтэн

Батбаярын              Цацрал

217

263942

 

19

Хайгуулын ажлын төлөвлөгөө хариуцсан мэргэжилтэн

Товуудоржийн Батдорж

217

263942

 

20

Архив үйлчилгээний асуудал хариуцсан ахлах  мэргэжилтэн

Рэнцэндоржийн Энхсайхан

105

263910

 

21

Архивын сан хөмрөг, үйлчилгээ хариуцсан геологич инженер

Нарангэрэлийн Сайнзаяа

106

263908

 

22

Каталоги, анхдагч, нууц хариуцсан геологич инженер

Цэрэнгийн Цэрэндулам

104

322940

 

23

Архивын сан хөмрөг, картограмм хариуцсан геологич инженер                      

Мөнхжаргалын Бадамцэцэг            

104

322940

 

24

Агаар, сансрын зураг, хувийн хөрөнгийн тайлан хариуцсан геологич инженер                  

Шагжийн Өлзийбаяр

104

322940

 

25

Чулуун сан хариуцсан геологич инженер

Дашийн                        Туяа

103

263906

 

26

Тайлангийн сэлбэн засалт хариуцсан ажилтан                 

Лувсандоржийн   Цэцгээ

106

263908

 

27

Тайлангийн сэлбэн засалт хариуцсан ажилтан                 

Балжиннямын Отгонтөгс

106

263908

 

28

Геомэдээллийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Намсрайжавын Баатар

409

263926

 

29

Зурган мэдээлэл хариуцсан    геологич инженер            

Цогтсайханы Минжинсор

210

263920

 

30

Ашигт малтмалын нөөцийн хөдөлгөөний нэгдсэн сан хариуцсан инженер геологич  

Тотиллагийн Кулжамиш

210

263920

 

31

Гидрогеологийн мэдээлэл хариуцсан гидрогеологич инженер                 

Борын  Амгалан                  

210

263920

 

32

Геохимийн  судалгаа хариуцсан геохимич инженер            

Гэрбишийн Ганчимэг

210

263920

 

33

Геофизикийн судалгааны мэдээлэл хариуцсан геофизикч инженер

Жамаагийн Бямбацогт

210

263920

 

34

Кигам төслийн ажилтан

Баярсайханы Номин-Эрдэнэ

401

263618

 

дөрөв. Уул уурхайн хэлтэс

1

Уул уурхайн хэлтсийн дарга

Сосорбарамын Баттулга

408

310041

 

   2

Хөрөнгө оруулалт, эдийн засаг, хэтийн төлвийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Мэлсчогийн

Мэндбаяр

402

263707

 

   3

Уул уурхайн үйлдвэрлэлийн хөрөнгө оруулалтын судалгаа хариуцсан ажилтан

Бямбачулууны Хадбаатар

406

263934

 

   4

Эдийн засаг, татварын  судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Цэрэннямын  Цэгц

406

263934

 

   5

Уул уурхайн гаралтай  бүтээгдэхүүний зах зээлийн судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Баярсайханы Жигжидсүрэн

 

406

263934

 

   6

Техник, технологийн түвшиний үнэлгээ хариуцсан мэргэжилтэн

Намсрайн Зоригтсайхан

400

263709

 

   7

Орон нутгийн хамтын  харилцаа, гэрээлэлт хариуцсан мэргэжилтэн

Гарьдгайн Оюунтуяа

400

263709

 

   8

Ашигт малтмалын үйлдвэрлэл, хэтийн төлөв хариуцсан мэргэжилтэн

Чүлтэмдагвын Хэрлэн

406

263934

 

  9

Хайгуулын ажлын нөхөн төлбөр хариуцсан мэргэжилтэн

Даваасамбуугийн Маасүрэн

400

263709

 

  10

Хайгуулын ажлын нөхөн төлбөрийн гэрээлэлт хариуцсан мэргэжилтэн

Батжаргалын Дэлгэржаргал

400

263709

 

  11

Технологи, үйлдвэрлэлийн  асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Баяраагийн Бямбадагва

402

263707

 

  12

Техник, эдийн засгийн үндэслэл хариуцсан мэргэжилтэн

Дагвадоржийн Хангай

 

201

             263915

 

 

  13

Ашиглалтын технологи, тэсэлгээний асуудал  хариуцсан мэргэжилтэн

Цагааны Өнөрнасан

400А

263705

 

  14

Уул уурхайн байгаль орчны асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Цэдэндамбын Жаргалнэмэх

400А

263705

 

  15

Ашигт малтмалын баяжуулалт, боловсруулалтын технологи

хариуцсан мэргэжилтэн

Хузаабаярын Лхагвабаатар

400А

263705

 

  16

Уул уурхайн гаралтай түүхий эд, бүтээгдэхүүний экспорт, цахим тайлан хариуцсан мэргэжилтэн

Дашзэвэгийн Сэрээтэр 

 

217

263942

 

  17

Металл ашигт малтмалын ордын тайлан, төлөвлөгөө, нөөцийн хөдөлгөөний бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Цогтбаатарын Золзаяа

400Б

262942

 

   18

Металл бус ашигт малтмалын ордын тайлан, төлөвлөгөө, нөөцийн хөдөлгөөний бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Дондовын Эрдэнэтунгалаг

400Б

262942

 

   19

Нөөцийн хөдөлгөөн хариуцсан мэргэжилтэн

Доржсүрэнгийн Мөнхсайхан

400А

263705

 

   20

Олборлох үйлдвэрлэлийн ил тод байдлын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Нямжавын Оюунцэцэг

400А

263705

 

   21

Бичил уурхайн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Дашрэнцэнгийн Сагараадорж

204

263625

 

   22

Бичил уурхайн талбайн дүгнэлт  хариуцсан мэргэжилтэн

 

Дагдангийн Өлзийсайхан

204

263625

 

   23

Бичил уурхайн байгаль орчин, нөхөн сэргээлт хариуцсан мэргэжилтэн

Оюунбаатарын Амарсанаа

204

263625

 

   24

Салбарын хүний нөөцийн судалгаа, бичил уурхайн хөдөлмөрийн аюулгүй ажиллагаа хариуцсан мэргэжилтэн

Сугаржавын Бүдбал

204

263625

 

тав. НүүрсНИЙ хэлтэс

1

Хэлтсийн дарга

Баатарын                  Алтсүх

301

263965

 

2

Үйлдвэрлэл,  технологийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Төмөрпүрэвийн Буянбат

203

263917

 

3

Стратеийн орд, ТЭЗҮ хариуцсан мэргэжилтэн

Эрдэнэбилэгийн

Энх-Очир

302

263963

 

4

Нүүрсний нөөцийн хөдөлгөөн, гэрээлэлт хариуцсан мэргэжилтэн

Лхаасүрэнгийн Гүнжидмаа

302

263963

 

5

Уулын ажлын тайлан, төлөвлөгөө хариуцсан мэргэжилтэн

Түмэнжаргалын

Бямбаа

217

263942

 

6

Нүүрсний экспорт, мэдээ, мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтэн

Даваагийн

Эрдэнэчимэг

203

263917

 

7

Нүүрсний уурхайн дэд бүтэц, хэтийн төлөв хариуцсан мэргэжилтэн

Эрдэнэзоригийн Батсүх

 

302

263963

 

8

Байгаль орчин нөхөн сэргээлт хариуцсан мэргэжилтэн

Сантивын Пүрэвсүрэн

302

263963

 

9

Шатах ашигт малтмалын судалгааны асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Лувсангийн  Буянбат

311

263927

 

10

Баяжуулалтын технологийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Жамбалжамцын

Батбилэг

312

263919

 

11

Олон улсын зах зээл, хөрөнгийн бирж, үнэ ханшийн судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Пүрэвийн            Оюунтуяа

 

311

263927

 

12

Сайжруулсан түлш, хагас кокс,  агаарын бохирдлын асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Нямсүрэнгийн

Амартуул

 

311

263927

 

13

Салбарын эдийн засаг, нүүрсний экспорт, үнэ, татвар, хөрөнгө оруулалт хариуцсан мэргэжилтэн

Тогоохүүгийн Алтангэрэл

 

302

263963

 

14

Нүүрсний чанар, стандартчиллын судалгаа хариуцсан мэргэжилтэн

Бадарчийн Баярбилэг

 

311

263927

 

15

Нүүрсны боловсруулалтын технологи, хэтийн төлөвийн  асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Батбаярын

Амаржаргал

311

263927

 

16

Хөдөлмөрийн аюулгүй байдал, эрүүл ахуй, бичил уурхайн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

 

Чунтын Ганбаатар

313

263919

 

зургаа. уул уурхайн шинжилгээ, туршилтын лаборатори

1

Лабораторийн дарга 

Сугарын Алтанхуяг

70041371-234

 

2

Ахлах шинжээч бөгөөд чанарын менежер

Жанчигийн Нарангэрэл

70111900

 

3

Хатуу түлш болон чанар хариуцсан шинжээч

Дашдэлэгийн Жавзансүрэн 

70111900

 

4

Хөрс ус болон стандартчилал хариуцсан шинжээч

Дашдоржийн Ууганчимэг

70041371-236

 

5

Хатуу түлшний дулааны шинжээч

Далантайн Дүгэржав

70041371-236

 

6

Хөрс, усны бохирдлын шинжээч

Гансүхийн Шинэчимэг            

70041371-236

 

7

Хатуу түлшний химийн шинжээч

Монхооборын Мөнхчимэг

70041371-236

 

8

Дээж бэлтгэгч -Техникч

Базаржавын Лхагвасүрэн

70041371-236

 

долоокадастрын хэлтэс

1

Хэлтсийн дарга

Начингийн Чинбаатар

208

263640

 

        2

Өргөдөл, зураг зүйн бүртгэлийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Доржийн Одончимэг

211

263710

 

    3

Хайгуулын тусгай зөвшөөрлийн өргөдлийн бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Мягмардашийн Мөнхзул                     

211

263923

 

    4

Хайгуулын тусгай зөвшөөрлийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Надмидын Наранцацрал

211

263921

 

    5

Тусгай зөвшөөрлийн  бүртгэлийн сан хариуцсан мэргэжилтэн

Дашзэвэгийн Чинзориг

211

263923

 

    6

Зураг зүйн шүүлт хариуцсан мэргэжилтэн

Даваасүрэнгийн Мягмарсүрэн

211

263923

 

    7

Тусгай хэрэгцээ болон хязгаарласан, хориглосон газар нутгийн зурагзүйн бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Галбадрахын  Лхагвасүрэн

211

263923

 

     8

Түгээмэл тархацтай ашигт малтмал, мэдэгдэл хүргүүлэх, мэдэгдлийн шийдвэрлэлтийн бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Батсүхийн Ашигжаргал

211

263923

 

    9

Зураг зүйн шүүлт хариуцсан мэргэжилтэн

Шархүүгийн Мандахжаргал

211

263923

 

   10

Тусгай зөвшөөрлийн бүртгэлийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Сангаррагчаагийн Пүрэвжав

207

263710

 

   11

Сунгах, барьцаалах, буцаах, нөхөн олгох асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

Жамсранжавын Бадамлянх

211

263921

 

  12

Дуусгавар болгох, цуцлах, хязгаарлалтын бүртгэл хариуцсан мэргэжилтэн

Санждоржийн Тунгаа

205

263918

 

  13

Шилжүүлэх асуудал, ашиглалтын тусгай зөвшөөрөл хариуцсан мэргэжилтэн

Цанжидийн Баатарбилэг

211

263921

 

  14

Тусгай зөвшөөрлийн төлбөр, үйлчилгээний хөлс хариуцсан мэргэжилтэн

Уламбаярын Сүхбаатар

209

263923

 

  15

Мэдээлэл, лавлагаа бичиг хэрэг хариуцсан мэргэжилтэн

Гантөмөрийн Уянга

205

263918

 

   16

Тусгай зөвшөөрлийн иж бүрдэл, тэмдэглэл хариуцсан мэргэжилтэн

Чойжилсүрэнгийн Золзаяа

211

263923

 

   17

Кадастрын фондын ахлах техникч

Батхүрэлийн Оюунцэцэг

206

260742

 

найм. хяналт-шинжилгээ, үнэлгээ, статистик мэдээллийн хэлтэс

1

Хэлтсийн дарга

Сундуйжавын Цогзолмаа

312

263781

 

   2

Хяналт мониторингийн асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Энхээгийн           Заяабат

310

267179

 

   3

Дотоод хяналтын мэргэжилтэн

Бат-Өлзийгийн Хонгорзул

310

267179

 

   4

Дотоод хяналтын мэргэжилтэн

Цэвээний Ганбат

310

267179

 

   5

Санхүүгийн аудит хариуцсан мэргэжилтэн

Бат-Өлзийн Нандинцэцэг

310

267179

 

   6

Статистик мэдээлэл, сургалт, сурталчилгааны асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Алтанбасангийн Отгонбаатар

310

267179

 

   7

Статистик мэдээ хариуцсан мэргэжилтэн

Буяндалайн Болормаа

310

267179

 

   8

Сургалт,  сурталчилгаа хариуцсан ажилтан

Бадрахын Бямбадорж

310

267179

 

   9

Судалгааны нэгтгэл, товхимол  хариуцсан мэргэжилтэн

Моононгийн Янжиндулам

310

267179

 

 


Вэб холбоос

  • Эрх зүйн мэдээллийн нэгдсэн вэб

http://www.legalinfo.mn

  • Уул уурхайн яам

http://www.mm.gov.mn

  • Уулын ажлын тайлан төлөвлөгөө хүлээн авах

http://inforep.mram.gov.mn

  • Засгийн газрын вэб сайт

http://zasag.mn/

  • Дэлхийн банк

http://web.worldbank.org

  • Уул уурхайн салбарын институцийг бэхжүүлэх техникийн туслалцааны төсөл

http://www.msistap.org